Otomobil paylaşımı bir sonraki mücadele olarak ortaya çıkıyor

Bu rapor, 2014 yılında karı% 5 artırarak 4,89 milyar Riyal seviyesine çıkaran Güney Afrika araç kiralama alanına odaklanmaktadır. Sektörün% 90’ını oluşturan Güney Afrika Otomobil veya Kamyon Kiralama ve Kiralama Derneği (SAVRALA) kullanıcıları Altmış üç.000 motorlu taşıttan oluşan çok birleştirilmiş bir filo ve yaklaşık altı.000 kişiden yararlanıyor Mevcut Koşullar Rekabet Birçok pazarın üç ana oyuncusu arasında, dünya çapında Avis, Europcar ve Harcama bütçesi markaları yoğun ve şimdiye kadar bu sonuçlandı Daha düşük kira satış fiyatlarında analistler oranların artacağını tahmin ediyor. Harcamalarından çok daha iyi bir getiri isteyen hissedarlardan şirketler strese giriyor ve kısmen Rand’daki zayıflık ve faiz primlerinin artması nedeniyle çalışma ücretleri arttı. Tarihi ticari büyümeyi yönlendiren birçok yönden biri turizmdeki yükseliş olduğundan, bir Haziran 2015’ten itibaren geçerli olacak olan değiştirilmiş Göçmenlik Yasası’nın bir sonucu olarak Dünya çapında seyahat edenlerin sayısının önemli ölçüde azalacağına dair düşünceler göreceksiniz.

Potansiyel İlerleme

Yurtiçinde ve Afrika’nın geri kalanında, araç kiralama endüstrisinin mekik ve şoför sürücüsü tarafı, özellikle güçlü bir genişleme görüyor. Uluslararası alanda otomobil paylaşımı, otomobil kulüpleri ve gezi paylaşımı gibi yükselen trendler, geleneksel araç kiralamaya imkan sağladıkları için özellikle şehir içi noktalarda araç kiralama sektöründe etkili oldu. Avis Funds Ekibi tarafından 2013 yılında 500 milyon ABD Doları karşılığında satın alınan Uber, FlightCar ve Zipcar’ı içeren şirketler, basit ve hızlı bir şekilde çevrimiçi olarak rezerve edilebilir.Rapor Kapsamı Bu rapor, ülkedeki mevcut durumu, pazardaki yükselen eğilimleri ve hususları açıklar. sektörün iyi sonuçlarını etkiliyor. Raporda ayrıca, 24 ülkede faaliyet gösteren ve yıllık gelir olarak R62bn üreten çok uluslu bir şirket olan Barloworld South Africa (Pty) Ltd’nin yan kuruluşları olan Avis Lease An otomobil ve Funds Lease A Car gibi önemli araç kiralama sağlayıcılarından 6’sı da yer ceza avukatı alıyor. bir alternatif, Plotkin Turo’ya döndü. Otomobil paylaşım uygulamasında, 2016 Hyundai Sonata Hybrid’ini günlük 59 $ karşılığında, bazen günübirlik gezenlere, ancak genellikle bir kongreye gitmek veya bir hafta sonunu takdir etmek için bir otomobile ihtiyaç duyan şehir dışından gelen ziyaretçilere kiraladı gezi. Havaalanı ile bazı yolcularla tanışır; Bazıları arabayı evinin yakınında alır. Beş, 000 dolardan fazla kazanmıştır. Son iki yıldaki her bir birey.

Plotkin, “Belirli bir yaştaki bir kadını elde etmek, gelir elde etmenin son derece güvenli bir yolu” dedi. Turo, Getaround ve Maven gibi eşler arası otomatik paylaşım şirketleri tanınmaya başladıkça, otomatik paylaşım Yerleşik endüstriler arasındaki düzenleyici savaşların en son cephesi – Bu gibi durumlarda, otomobil kiralama şirketleri – ve oyuncular yeni iş finans sistemi. 2016 yılının Ağustos ayında, Vali Charlie Baker, deneyim paylaşan ürünlerle ilgili eyalet çapında yasalar getiren bir yasa tasarısı imzaladı. Taksi sahası, bu firmaların herhangi bir düzenleme olmaksızın küçük işletmelerine tecavüz ettiklerinden şikayet ettikten sonra Uberand Lyft gibi hizmetler. 2018 yılının Aralık ayında Baker, Airbnb’nin zâviye isyanından sonra Airbnb gibi alan kiralama çözümlerini düzenleyen ve vergilendiren bir Fatura imzaladı. haksız bir şekilde rekabet etmek Loca pazarını kullanmak.

Şimdi, çeşitli farklı yasama komitelerinin önünde bekleyen harcamalar, araç paylaşım şirketlerini düzenleyecektir. Massachusetts yasaları, ülke çapındaki mücadelenin bir parçasıdır – özellikle araba kiralama şirketi Organizasyonu ve ayrıca araba veya kamyon paylaşım uygulaması Turo arasında – eşler arası otomobil veya kamyon paylaşım uygulamalarına gerçekten uygulanması gereken vergilerin ve kuralların ötesinde. .You are. Eric Lesser, D-Longmeadow, Ulaştırma Komitenizin senato başkan yardımcısı ve “işletmek için ileriye dönük yol” ile ilgili bir dizi suçlamanın sponsoru, söz konusu araba paylaşımının Y kuşağının arabayı gittikçe terk ettiği yerin kültürel bir değişimin parçası olduğunu söyledi. kontrol altına alma. Bazıları bir araç için para bulamıyor ve Diğerleri şehirlerde ikamet etmeyi ve toplu taşıma kullanmayı tercih ediyor. Lesser, “Toplumdaki modelden yararlanıyorlar” dedi. “Kristal berraklığındaki kullanım iyileştirmeye devam edecek ve öyle olduğu için, federal hükümet ve düzenleyici kapsamın bunu nasıl yakaladığı konusunda düşünceli olmalıyız.”

Münhasıran araba paylaşımı ile ilgili herhangi bir ücretlendirmeye sponsor olmayan daha az, söz konusu politikalar, işçilerin yasal hakları ve temel kamu güvenliği gibi sorunları ele almak için çok önemlidir; bu, motorlu taşıt paylaşımında kapsam talepleri ve hedeflenen trafik etkileri gibi şeyler önerir. “Bu sadece saf bir yazılım değil; onlar otomobiller insanlar muhtemelen yol üzerinden başvuruyorlar, ”Lesser bahsetti. Şimdiye kadar, araba paylaşımı yetkili bir engel oluşturdu. Logan Havaalanını yöneten Massachusetts Liman İdaresi, Turo’ya düzensiz bir kiralık araç işletmesi işlettiği için dava açtı.