متخصصان قلب در بمبئی در مورد فشار خون بالا هشدار می دهند

“آیا کسی واقعاً می داند پیش فشار خون چیست و چه عوارضی دارد؟” از متخصص قلب از موسسه قلب آسیا (AHI) در بمبئی می پرسد. به گفته وی ، در فشار خون بالا قبل از فشار خون فرد بالاتر از حد طبیعی باقی می ماند ، هر چند زیر آستانه فشار 140/90. وی با افزودن به تعریف ، می گوید زمانی که فشار فشار سیستولیک در محدوده 120 تا 139 میلی متر جیوه یا فشار دیاستولیک در محدوده 80-89 میلی متر جیوه باشد ، آن را پیش فشار خون بالا می نامند.

مطالعه ای در این زمینه توسط مجله Act Cardiologica در سال 2011 انجام شد. از نمونه حدود 7000 سرخپوست ساکن در مناطق شهری ، مشخص شد که فشار خون بالا و پیش فشار خون تقریباً میزان شیوع یکسانی دارند – تقریباً 32. مشخص شد که فشار خون بالا در 60 تا 69 سالگی شایع تر است ، در حالی که برای بیماری قبل از آن 30 تا 39 سال بود. یکی دیگر از متخصصان ارشد قلب ، دکتر نوین می متخصص قلب در مشهد گوید که هر دو این شرایط پزشکی برای بدن سخت است. آنها مسئول ضخیم شدن ماهیچه های قلب با گذشت زمان و در نهایت منجر به فشار خون بالا هستند.

به طور کلی ، هر دو مورد مورد توجه قرار نمی گیرند یا اهمیتی به آنها داده نمی شود. مجله انجمن پزشکی آمریکا (AMA) تحقیق کاملی بر روی 154،000 نفر در گروه سنی 35 تا 70 سال از 17 کشور جهان در این زمینه انجام داد. فیلتری که آنها بر روی نمونه ها اعمال کردند این بود که آنها نباید سابقه مشکل قلبی داشته باشند. نتایج مطالعه تکان دهنده بود – کمتر از 45 درصد از افرادی که فشار خون بالا داشتند از آن مطلع بودند. این بدان معناست که پیش از آن ، بدون توجه ، بالاتر خواهد بود.

دکتر نوین می گوید اگرچه چنین تحقیقی برای سرخپوستان وجود ندارد ، اما اگر بیشتر نباشد ، اعداد مشابه کمابیش مشابه هستند. دلیل اصلی این است که علائم قابل مشاهده وجود ندارد. علائم فقط پس از حرکت فشار 140/90 سطح ظاهر می شوند. همچنین ، این علائم به طور کلی توسط هندی ها نادیده گرفته می شود. در بیشتر موارد ، تنها زمانی تشخیص داده می شود که فرد برای معاینه منظم یا بیماریهای دیگر مراجعه می کند. دکتر نوین می افزاید که اگر در زمان مناسب تشخیص داده شود ، احتمال پیشگیری از بیماریهای دیگری وجود دارد که می تواند در مراحل بعدی زندگی ایجاد شود ، مانند حمله قلبی ، نارسایی قلبی ، خونریزی و نارسایی کلیه.

Scroll to Top